dezynfekcja mieszkania

Dezynfekcja ma znaczący wpływ na nasze zdrowie. Ogranicza ona zagrożenie mikrobiologiczne związane z warunkami panującymi w danym obiekcie oraz skutecznie zabezpiecza powierzchnię przed przyszłym rozwojem grzybów czy pleśni.

Zastosowanie profesjonalnej dezynfekcji

Najlepsze rezultaty przynosi dezynfekcja wykonana przez profesjonalne ekipy, które wykorzystują zaawansowany sprzęt do dezynfekcji fizycznej, a także specjalistyczne preparaty chemiczne. Każdy zabieg dezynfekcji poprzedza gruntowna analiza pomieszczeń oraz ich sanityzacja, czyli dogłębne mycie i czyszczenie, które pozwala na wstępne usunięcie większych zagrożeń mikrobiologicznych. Dzięki temu zużycie środków dezynfekujących jest mniejsze, a co za tym idzie koszt usługi jest niższy. Wykonywane czynności są dopasowane do rodzaju pomieszczenia oraz zidentyfikowanego zagrożenia.

Profesjonalne usługi dezynfekcji pomieszczeń i odkażania mieszkania mają zastosowanie w:

  • mieszkaniach po zmarłych
  • obiektach po powodziach, zalaniach
  • na strychach i stropach (z ptasich odchodów)
  • w studniach i zbiornikach wodnych
  • w obiektach hodowlanych po zwierzętach
  • w rurach kanałów zsypowych (dezynfekcja zsypów na śmieci i odpady)

Dezynfekcja mieszkań – co potem

Wiele osób zastanawia się, jak szybko po przeprowadzeniu dezynfekcji mieszkania lub domu można się do niego wrócić. Jest to w dużej mierze zależne od użytych środków chemicznych i zakresu wykonywanych prac odkażających, dlatego istotne jest, aby nie bagatelizować wytycznych przekazanych przez technika wykonującego usługi dezynfekcji. Dezynfekcja pomieszczeń na przykład po zalaniu wymaga także dodatkowych czynności takich jak deodoryzacja, oczyszczanie powietrza filtrami HEPA czy ozonowanie, na które ekipy sprzątające potrzebują dodatkowego czasu.

Dezynfekcja po zalaniu fekaliami

Szczególnym rodzajem dezynfekcji, która musi być koniecznie wykonana przez ekipę fachowców, jest dezynfekcja mieszkania po zalaniu fekaliami. Stanowią one doskonałe środowisko i pożywkę dla rozwoju bakterii i wirusów, których obecność jest niebezpieczna dla zdrowia i życia człowieka. W ramach tej usługi wykonywane jest specjalistyczne mycie i odkażanie termiczne powierzchni skażonych i zabrudzonych. Następnie odbywa się dezynfekcja przy wykorzystaniu nowoczesnych rozwiązań. Kluczowym etapem, jaki kończy dezynfekcję, jest usuwanie fetoru i odoru. Na koniec pomieszczenie jest osuszane i ozonowane. Dezynfekcja po zalaniu fekaliami likwiduje nieprzyjemny zapach, dlatego powrót do mieszkania, domu czy lokalu jest możliwa w krótkim czasie po skończonym odkażaniu.