blachodachówka

Etap budowy dachu jest zdecydowanie jednym z najdroższych, a także najtrudniejszych w całym procesie inwestycyjnym domu. Nie chodzi tutaj tylko i wyłącznie o sam zakup materiałów pokryciowych, ale również o ich właściwe ułożenie. Decydując się na blachodachówkę, należy wcześniej zasięgnąć informacji na jej temat i wybierać sprawdzone firmy. Tylko renomowani i certyfikowani producenci zagwarantują najlepszą jakość i trwałość.

Blachodachówka – odpowiednia pielęgnacja

Dach jest to część domu najbardziej narażona na niekorzystne warunki pogodowe. Potrzebuje on odpowiedniej pielęgnacji i prac konserwacyjnych. Podstawową kwestią jest właściwy montaż blachodachówki i sprawdzenie ułożonej powierzchni, pod względem różnego rodzaju zarysowań oraz drobnych uszkodzeń. Każde tego typu powstałe w trakcie prac mankamenty – należy od razu oczyścić i zabezpieczyć farbą renowacyjną. W ten sposób unikniemy sytuacji, kiedy to niewielka rysa, pod wpływem czynników zewnętrznych, może się przeobrazić w korozyjny ubytek.

Kontrole najlepiej wykonywać po każdym zimowym sezonie i na bieżąco usuwać ślady rdzy. Jeśli nasz dach z upływem lat straci blask i intensywność koloru, trzeba go pomalować farbą podkładową, a w drugiej kolejności farbą powierzchniową. Po takich regularnych pielęgnacjach – blachodachówka będzie nam służyć na długie lata. Dach, który ciągle jest narażony na nieustanne działanie warunków atmosferycznych musi być solidny, ale musimy o niego odpowiednio dbać.

Dach – jak o niego dbać?

Właściwa pielęgnacja pokrycia dachowego wydawać by się mogła mało istotną kwestią, ale jednak systematyczna konserwacja czy oczyszczanie przedłuża żywotność naszego dachu. Wpływa to również na estetykę budynku. Czyszczenie dachu powinno się odbywać przynajmniej raz na 5 lat. Jest to szczególnie ważne w przypadku domów usytuowanych w okolicach wysokich drzew, ponieważ na dachu pozostaje zielony nalot i liście. Zimą natomiast bardzo ważne jest regularne pozbywanie się zalegającego śniegu.

Więcej na stronie: https://pokrycia.pl.