nowe mieszkania Poznań Grunwald

Decyzja o zakupie nieruchomości powinna być dobrze przemyślana. W pierwszej kolejności warto sobie zadać kluczowe pytanie – na jakiej nieruchomości bardziej nam zależy? Do wyboru mamy mieszkania z rynku pierwotnego lub wtórnego. W tym pierwszym przypadku trzeba pomyśleć o wykończeniu powierzchni użytkowej, oczywiście zgodnie z własnymi preferencjami i potrzebami. Podpowiadamy, o czym należy pamiętać przy planowaniu prac wykończeniowych.

Zakup mieszkania w stanie deweloperskim

Po wybraniu wymarzonych czterech kątów nadchodzi czas, by zastanowić się nie tylko nad ich wyposażeniem. Deweloperzy oferują różnego rodzaju pakiety wykończenia mieszkania, m.in. „pod klucz” lub standard deweloperski. Ta druga opcja jest najczęściej wybierana przez klientów dokonujących zakupu na rynku nieruchomości. Mieszkanie w stanie deweloperskim to zazwyczaj lokal, w którym znajduje się instalacja elektryczna, centralnego ogrzewania, wodno-kanalizacyjna, wentylacyjna.

Lokale tego typu są zwykle wyposażone w drzwi wejściowe oraz okna i parapety. W większości przypadków znajduje się w nich wylewka podłogowa czy ściany pokryte jedną warstwą farby. Deweloperzy często rozszerzają zakres wykończenia, proponując klientom tzw. biały montaż. Na szczególne wyróżnienie zasługują nieruchomości położone w stolicy Wielkopolski. Nowe mieszkania Poznań Grunwald to bardzo często wyszukiwana fraza przez osoby zainteresowane zakupem nieruchomości w Poznaniu. Lokale zlokalizowane na Grunwaldzie posiadają niezbędne elementy wyposażenia łazienki czy kuchni. Na podłodze takich pomieszczeń położone są zazwyczaj płytki bądź panele.

Na co zwrócić uwagę przy wykańczaniu mieszkania?

Przed rozpoczęciem prac wykończeniowych, warto przygotować dobry plan działania. Na pierwszy rzut wysuwa się oszacowanie budżetu i stworzenie wizji mieszkania. Niezbędne jest wnikliwe zapoznanie się z asortymentem dostępnym na polskim rynku. Poszukując inspiracji warto przejrzeć katalogi produktów w różnych wzorach, kolorach i motywach. Najlepiej zatroszczyć się, by w mieszkaniu panował jeden konkretny styl.

Zanim przejdziemy do rozmieszczenia punktów świetlnych czy przyłączy wody pod kran, zastanówmy się nad tym, jak ma wyglądać nasze wymarzone „M”. Warto wykorzystać potencjał każdego pomieszczenia poprzez wybór funkcjonalnych mebli. Dodatkowe kontakty mogą być również na wagę złota. Niezwykle istotny element wykończenia wnętrz stanowi okablowanie. Raczej trudno nam sobie wyobrazić mieszkanie bez podłączenia internetu kablowego. Istotne znaczenie ma też prawidłowa wentylacja, zwłaszcza w kuchni czy łazience.

Wszystko, co musisz wiedzieć

Podczas wykańczania mieszkania popełniamy zbyt wiele błędów. Do najczęstszych należy nieodpowiednie zaplanowanie przestrzeni użytkowej oraz przeanalizowanie własnych potrzeb. W efekcie mamy źle zaaranżowaną kuchnię, w której na przykład płyta indukcyjna znajduje się obok zlewu. Aby uniknąć podstawowych błędów, warto skorzystać z usług projektanta wnętrz. Zaufajmy też sprawdzonej i doświadczonej ekipie remontowej, która precyzyjnie wykona wszelkie prace wykończeniowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *