komoda

Nowoczesne komody wybierane są przez wielu z nas jako mebel do: pokoju dziennego, sypialni, pokoju dziecięcego czy przedpokoju. Nie sposób się temu dziwić, ponieważ to bardzo funkcjonalna konstrukcja do przechowywania. Warto jednak podkreślić, że świetnie spełnią także rolę dekoracyjną. Wystarczy tylko właściwie zaaranżować ich blat.

Co i jak postawić na nowoczesnej komodzie?

Komody nowoczesne ze sklepu Meblobranie dają szerokie możliwości aranżacyjne, jednak warto pamiętać, że w tej kwestii panują pewne zasady. Właściwe dobrane dekoracje mogą całkowicie odmienić charakter wnętrza. Jedną z ważniejszych zasad, pozwalających na optyczne zachowanie porządku i harmonii, jest unikanie eksponowania drobnych przedmiotów np. figurek czy muszelek na blacie komody. Warto wybrać jeden duży element dekoracyjny i ewentualnie dobrać do niego kilka mniejszych, choć trzeba przyznać, że bardzo często sam w sobie również może stanowić świetną, intrygująca ozdobę nowoczesnej komody. Jego rozmiar powinien być dopasowany do wymiotów mebla. Podczas dobierania dodatkowych elementów aranżacji, warto pamiętać o tym, żeby wszystkie były zachowane w tym samym stylu. Ponadto powinny być spójne kolorystycznie. W przypadku nowoczesnych komód idealnie sprawdzą się monochromatyczne dodatki, spójne z kolorem ściany za meblem. Tło dla wybranych ozdób mogą stanowić także: lustro, obraz lub fotografia, jednak warto pamiętać, że w tym wypadku należy ograniczyć do minimum ilość ozdób na nowoczesnej komodzie, by zachować harmonię. Ciekawym pomysłem jest dobór dodatków o różnych teksturach – matowych, błyszczących, chropowatych, gładkich – oraz o zróżnicowanych kształtach. Wszystkie ozdoby nie powinny stać w jednej linii. Będzie wyglądało to „.płasko” i mało ciekawie. Warto zadbać o tzw. warstwy.

Jakie są najlepsze dekoracje na komodę w stylu nowoczesnym?

Wspomnieliśmy już wcześniej, że tłem dla dekoracji na komodzie mogą być: lustro, fotografia lub obraz. Z powodzeniem można włożyć je do prostej ramy i postawić na blacie mebla. Wybierając elementy dekoracyjne, warto zdecydować się na idealne trio, które świetnie sprawdzi się na każdej komodzie, we wszystkich wnętrzach. Są to:

  1. książki,
  2. zielone rośliny,
  3. elementy oświetlenia (lampy, lampiony, świece).

Dekoracje te stworzą ze sobą spójną, bardzo prostą i klasyczną całość, która jest wręcz stworzona do umieszczenia na blacie nowoczesnej komody. Dzięki książkom wnętrze zyska osobistego charakteru, dzięki roślinom będzie pełne życia, a dzięki oświetleniu – ciepłe. Do nadania domowego klimatu można wykorzystać także zapachowe kominki. Takie rozwiązanie idealnie sprawdzi się w pokoju dziennym, jak i innych pomieszczeniach.

Chcąc zaaranżować więcej elementów na komodzie, można także wziąć pod uwagę: ozdobne misy, rzeźby, wazony z ciętymi kwiatami, metalowe industrialne konstrukcje, proste pudełka i szkatułki, tace czy zegar. Dekoracje te to dobry pomysł na zaaranżowanie blatu mebla w przedpokoju oraz sypialni.

Czy komoda nowoczesna może zastąpić stolik RTV?

Rozważając kwestię dekoracji na nowoczesną komodę, warto wspomnieć także o bardziej praktycznej możliwości wykorzystania jej blatów. Wiele osób, zwłaszcza posiadających małe pokoje dzienne, decyduje się na umieszczenie telewizora na komodzie. To bardzo praktyczne rozwiązanie, które nie tylko pozwala na optymalizację wykorzystania posiadanej przestrzeni. Mebel ten jest wyższy niż klasyczny stolik RTV, przez co oglądanie telewizji może być wygodniejsze. Blaty komód zazwyczaj są na tyle wytrzymałe, by móc utrzymać ciężar sprzętu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *