Stół drewniany rozkładany

Stół to jeden z najbardziej istotnych elementów wyposażenia, przy którym siedzimy w większym gronie spożywając posiłki lub tocząc rozmowy na różne tematy. To przy stole można wpaść na najlepsze pomysły i planować swoją przyszłość z notatnikiem w ręku. Z tego względu warto wybrać taki, który dobrze połączy funkcjonalność z estetyką. Czy stół drewniany rozkładany to dobre rozwiązanie? Odpowiadamy!

Stół drewniany rozkładany – dlaczego warto na nie postawić?

Rozterki podczas wyboru nowych mebli do swojego domu potrafią dać się we znaki nawet osobom, które w kwestii wyposażenia i projektowania wnętrz czują się jak ryba w wodzie. Wiele firm i jeszcze większa ilość pojedynczych produktów sprawia, że od tak dużego wyboru możemy mieć sporo dylematów. Wówczas dobrym pomysłem jest odrzucenie błędnych rozwiązań, po czym wybranie tego najlepszego spośród pozostałych z naszej listy. Tak czy inaczej – wybór odpowiednich mebli zawsze sprawia niemały problem, a zakupy mogą się przez to przeciągać się w nieskończoność.

Ogromny kłopot dla wielu z nas stanowi stół i nie dzieje się to bez powodu. To kwestia dużego wyboru, setek dostępnych modeli i wielu kolorów oraz kształtów. Warto sobie ten wybór nieco ułatwić, dzieląc poszczególne modele ze względu na ich konstrukcję. Na rynku znajdziemy stoły nierozkładane, które mają stałej wielkości blat, oraz rozkładane, będące od nich znacznie praktyczniejsze. Dlaczego? Jest ku temu wiele przeróżnych powodów. Należy do nich:

  • Możliwość użytkowania zasuniętego stołu na co dzień – zazwyczaj kilku-kilkunastu gości przyjmujemy jednorazowo wyłącznie podczas rodzinnych spotkań czy różnych uroczystości, takich jak urodziny czy parapetówka. Z tego względu stół rozkładany drewniany można zsunąć i korzystać z niego w takim stanie na co dzień, do momentu aż nie będzie potrzebna dodatkowe miejsce. To oznacza, że znacznie łatwiej go wkomponować nawet do najmniejszych przestrzeni.
  • Możliwość powiększenia stołu w razie potrzeby – rozłożenie stołu to tylko kilka chwil – tyle wystarczy, aby z niewielkiego stolika np. dla czterech osób, powstał duży, przestronny stół biesiadny dla dużej rodziny i wielu przyjaciół. Co więcej, wszyscy będą mogli komfortowo spożywać posiłki bez uczucia ścisku.

Stół drewniany rozkładany – nowoczesny element wyposażenia do Twojego domu

Stół drewniany rozkładany nowoczesny to doskonały dodatek do futurystycznych lub minimalistycznych mieszkań, w których każdy mebel ma swój cel oraz zastosowanie. W takich pomieszczeniach szczególnie istotne jest to, aby żaden z nich nie przytłoczył wnętrza i nie sprawił, że będzie widoczny jako jedyny od razu po wejściu do domu. Z tego względu stoły drewniane rozkładane nowoczesne są doskonałym wyborem, gdyż łączą funkcję praktyczną ze stylistyczną.

Można je zmniejszyć i dosunąć do kąta pokoju w chwili, gdy chcemy, aby najwięcej uwagi zwracała ogromna ilość wolnej przestrzeni w naszym salonie lub jadalni, a nie duży stół, który zajmuje sporo miejsca. To bardzo praktyczne rozwiązanie, które jednocześnie jest dużym udogodnieniem.

Drewniany stół rozkładany – zalety, które warto poznać przed zakupem

Stoły drewniane rozkładane nowoczesne mają wiele zalet, które (poza tymi wymienionymi powyżej) mogą w ogromnym stopniu wpłynąć na komfort życia we własnych czterech ścianach.

Mały stół, jak już wiemy, wszędzie się zmieści, a jego prawdziwy rozmiar widać dopiero po rozłożenie np. dwóch lub trzech wkładek ułożonych w formie jeden na drugim. Tak duży blat może służyć nie tylko do spożywania posiłków, lecz także do pracy lub wykonywania codziennych czynności w domowym zaciszu. Wiele osób rozkłada je np. w chwili, gdy chce wykonać trudne zadanie do pracy, które wymaga sporo miejsca na blacie. Dotyczy to głównie architektów, projektantów wnętrz lub księgowych, którzy w jednym momencie muszą mieć dostęp do kilku-kilkunastu dokumentów bądź projektów i katalogów.

Co ciekawe, drewniany stół rozkładany doskonale sprawdzi się także w firmach, np. w salach konferencyjnych czy też w kancelarii notarialnej. Taki stół może stać cały czas złożony aż do czasu realizowania np. dużego projektu i konieczności przeprowadzenia spotkań i rozmów z kilkunastoma osobami w jednym momencie.

Stół rozkładany drewniany – jakość też ma znaczenie

Stoły drewniane rozkładane nowoczesne powinny również mieć doskonałą jakość wykonania. To meble, które – przynajmniej w teorii – powinny spędzić z nami całe wiele lat to nawet w sytuacji, gdy są narażone na intensywną eksploatację. Nie bez powodu większość dobrych producentów stawia na drewno. Ten naturalny materiał w przypadku blatów jest:

  • wysoce wytrzymały na uszkodzenia mechaniczne, w tym na zarysowania i stłuczenia,
  • łatwy w utrzymaniu w czystości,
  • możliwy do renowacji, gdy np. zarysujemy jego powierzchnię lub zaplamimy ją niektórymi cieczami,
  • bardzo ekskluzywny i luksusowy, gdyż zwraca na siebie mnóstwo uwagi i jest wykonywany wyłącznie z naturalnego surowca,
  • ciężki i masywny, a tym samym stabilny nawet w przypadku dużego obciążenia.

Oczywiście nie oznacza to, że drewno jest jedynym słusznym rozwiązaniem. Dużą popularnością cieszą się również sklejki, które są znacznie mniej ekskluzywnym surowcem, a także stal czy szkło. Ostatni z wymienionych materiałów jest śliski i łatwy w uszkodzeniu, metal nieprzyjemny i chłodny w dotyku, a sklejkę z kolei ciężko uznać za materiał klasy premium.

Stoły drewniane rozkładane – nowoczesne rozwiązanie do każdej jadalni?

Stół drewniany rozkładany można z łatwością dopasować do każdej jadalni, niezależnie od jej wystroju czy metrażu. Jego przewagą nad innymi jest duża uniwersalność, gdyż w większości przypadków meble tego rodzaju nie zajmują dużo miejsca po złożeniu. Tym samym można je wkomponować dosłownie wszędzie – zarówno w małych pomieszczeniach, jak i w tych przestronnych.

Artykuł przygotowany w ramach współpracy z miloni.pl