Zestawy szafek z umywalką to sposób na estetyczne i efektywne zagospodarowanie przestrzeni nawet bardzo małej łazienki. Zwiększają one funkcjonalność pomieszczenia, dodając praktyczne miejsce do przechowywania w pobliżu umywalki. Ponadto pozwalają ukryć elementy montażowe, co poprawia walory wizualne łazienki. Poszukując rozwiązania dla siebie, warto zapoznać się z zestawami UNIK od marki Roca, z kolekcji Ona, Ella oraz Gap. Szeroki wybór konfiguracji mebli, wzorów i kolorów produktów z tych serii sprawia, że można je dopasować do niemal każdej łazienki.

Kolekcja Ona – śródziemnomorski styl życia

Meble z kolekcji Ona powstały w szacunku do śródziemnomorskiej natury. Łączą w sobie funkcjonalność i naturalne ciepło, wnosząc porządek i elegancję do każdej łazienki. Szafki z umywalką z tej serii występują w szerokościach od 45 do 100 cm. Standardowa głębokość mebla to 46 cm, ale wersje o szerokości 45 i 60 cm to modele Compacto – o głębokości zmniejszonej do 36 cm. Większość szafek z umywalkami z kolekcji Ona posiada 2 szuflady, za wyjątkiem modeli o szerokości 80 i 100 cm, które są dostępne w wersjach z 1 lub 2 szufladami. Wariant 80 cm z 2 szufladami może posiadać umywalkę symetryczną lub asymetryczną (z niecką po prawej lub lewej stronie). Wybór jest więc ogromny i pozwala na dobór mebli zarówno do małej jak i dużej łazienki.

Kolekcja Ona cechuje się designerskim, nowoczesnym wyglądem i oryginalną kolorystyką. Do wyboru są 3 wersje – ciemny zielony mat, biały mat i ciemny wiąz. Szuflady są wyposażone w system cichego domyku, można je uzupełnić o dopasowane stylistycznie funkcjonalne organizery.

Ella – praktyczne i eleganckie meble modułowe

Zestawy łazienkowe UNIK z kolekcji Ella to szeroki wybór wymiarów, konfiguracji i kolorów, dzięki czemu można je dopasować do małych oraz dużych łazienek zaprojektowanych w różnych stylach. W ofercie, poza standardowymi, dostępne są dwa modele Compacto. Najmniejszy w kolekcji zestaw o szerokości 45 cm i głębokości 26 cm wyposażony został w pojedyncze drzwi. Większy UNIK Compacto o szerokości 60 cm i głębokości 36 cm posiada dwie szuflady. Pozostałe modele, o standardowej głębokości 46 cm, występują w szerokościach 60, 80, 100 (z 2 szufladami) i 120 cm (z 4 szufladami). Podobnie jak w kolekcji Ona, wariant 80 cm występuje w wersjach z umywalką centralną lub asymetryczną – prawą lub lewą. Model 120 cm posiada dwie umywalki.

Zestawy UNIK z kolekcji Ella zostały wyposażone w metalowe szuflady z pełnym wysuwem i funkcją cichego domykania. W ofercie dostępne jest 5 eleganckich kolorów –  biały połysk, biały mat, perłowy mat, onyks mat oraz czarny mat. Styl mebli z tej serii został doceniony nagrodą iF Design Award 2022.

Kolekcja Gap – trapezoidalne kształty i subtelne odwrotne kąty

Meble UNIK z serii Gap cechują się nowoczesną stylistyką z subtelnie zaznaczonymi formami geometrycznymi. Dostępne są w szerokościach od 50 do 100 cm. Standardowa głębokość mebla to 46 cm. Podobnie, jak w przypadku pozostałych kolekcji, również tutaj marka Roca przygotowała rozwiązania do małych łazienek – wersje Compacto o głębokości 38 cm, dostępne w szerokościach 50 – 80 cm. Zestawy UNIK z kolekcji Gap wyposażone są w 2 szuflady. Wyjątkiem są modele Compacto o szerokościach 60 i 80 cm, które można zamówić w wersji z 2 lub 3 szufladami. Model 80 cm o standardowej głębokości dostępny jest w 3 wersjach – z umywalką centralną lub asymetryczną – prawą lub lewą. Najszerszy w kolekcji zestaw 100 cm występuje w 2 wariantach – z umywalką po prawej lub lewej stronie. Jak widać, tutaj również projektanci zadbali o szeroki wybór, umożliwiając dopasowanie zestawu szafki z umywalką zarówno do kompaktowych jak i dużych łazienek.

Meble z kolekcji Gap dostępne są w 4 kolorach – jesion nordic, jasny szary mat, antracyt połysk oraz biały. Tak jak w kolekcjach Ona oraz Ella tutaj również standardem jest funkcja cichego domykania szuflad.

Fineceramic® – subtelność i wytrzymałość

Pisząc o zestawach UNIK produkowanych przez Roca, nie sposób nie wspomnieć o nowoczesnym materiale, z jakiego wykonane są umywalki dostępne w kolekcjach Ona oraz Ella. Fineceramic® to innowacyjne rozwiązanie, pozwalające na uzyskanie wyjątkowo cienkich kształtów przy zachowaniu wysokiej trwałości produktu. Fineceramic® to 100% ceramiki, której zastosowanie przekłada się na produkty o 40% lżejsze i o 30% bardziej wytrzymałe niż podobne umywalki wykonane z klasycznej ceramiki sanitarnej.