Cieknący kran wymaga naprawy przez fachowca

W domu zawsze jest co robić. Nieustannie coś się psuje i zużywa, wymaga naprawy lub wymiany. Często niesłusznie uważamy, że niektóre domowe usterki są zbyt błahe, aby wzywać do nich fachowca. Niekiedy rezygnujemy z pomocy z chęci zaoszczędzenia kosztów robocizny. W tych trudnych czasach ograniczanie wydatków jest czymś całkowicie zrozumiałym i koniecznym. Do jakich napraw można i warto – również z powodów finansowych – wezwać fachowca?

Drobne naprawy domowe – jak rozpoznać sygnał, że czas wezwać fachowca?

Dostępność materiałów i narzędzi do wykonania domowych napraw jest aktualnie bardzo duża. A mnogość przystępnych instrukcji w sieci pozwala dowiedzieć się nawet, jak samodzielnie wybudować dom, a co dopiero wymienić syfon bez demontażu brodzika. Jednak czasem tak jest, że chociaż naprawa wydaje się drobna i prosta do samodzielnego przeprowadzenia, to ociągamy się z jej wykonaniem.

Prokrastynacja to zwlekanie z wykonaniem zadań, które wydają nam się za trudne lub nieprzyjemne. Pomyśl, jak często zdarza się, że naprawiasz cieknący kran od razu po zauważeniu usterki? Większość odwleka drobne naprawy domowe z prostej przyczyny. W domu chcemy odpoczywać po ciężkim dniu pracy. Poza tym żyjemy w poczuciu, że już zaraz, za chwilę się za to zabierzemy. A czasami nie słyszymy tych uparcie spadających kropel i zapominamy, że coś w ogóle wymaga naszej uwagi.

Wbrew pozorom taki cieknący kran nie jest błahą usterką, a odwlekanie naprawy może narazić nas na większe koszty… opłat za zużycie wody. Podobnie rzecz ma się z zepsutym dzwonem lub wadliwym zaworem w spłuczce. Jeśli nie masz czasu, ochoty lub umiejętności, które pozwolą na natychmiastowe usunięcie wady, lepiej skorzystać z usług złotej rączki. Zapłacisz za robociznę, ale zyskasz spokój i ograniczysz te mniej widoczne straty. Odwlekanie napraw to jasny sygnał, że czas wezwać fachowca.

Drobne naprawy domowe, do których warto wezwać złotą rączkę

Drobne naprawy jak: wymiana gniazdka, wymiana syfonu w brodziku przeprowadzi pan złota rączka

Handy man, złota rączka, mobilny serwis – to różne określenia na fachowca o wielu umiejętnościach, który w domu naprawi wszystko. Od uszczelki w głowicy kranu po wymagające więcej pracy usunięcie usterki w spłuczce w sedesie podwieszanym czy wymianę gniazdka. On nie tylko wszystko to potrafi, ale również ma niezbędne narzędzia i wie, jak przeprowadzić te prace bezpiecznie, a także jakie materiały sprawdzają się najlepiej.

Z punktu widzenia bezpieczeństwa naprawy w obrębie instalacji elektrycznej są najbardziej wymagające i nie warto ryzykować przeprowadzania ich w oparciu o poradniki, jeśli nie masz podstawowej wiedzy lub jest ona niepewna i niesprawdzona. Możesz np. nie rozpoznać faktycznego źródła usterki. W jakich sytuacjach jeszcze warto skorzystać z pomocy fachowca?

Mobilny serwis warto wezwać zawsze wtedy, kiedy w Twoim domu np. zajdzie potrzeba wymiany:

  • gniazdka elektrycznego i włączników,
  • zaworu spustowego lub napełniającego w WC,
  • baterii łazienkowej i kranu w kuchni,
  • syfonu,
  • wentylatora elektrycznego w łazience,
  • oświetlenia.

Do listy warto dodać udrożnienie zatkanego syfonu, uszczelnienie armatury kuchennej i łazienkowej.

Dowiedz się więcej o usterkach, do których warto wezwać fachowca. Przejdź do poradnika >>>

Drobne czynności domowe, do których nie wiesz, że możesz wezwać fachowca

Drobne naprawy jak: wymiana gniazdka, wymiana syfonu w brodziku przeprowadzi pan złota rączka

Za każdym razem, kiedy przybijasz gwóźdź, uderzasz się w palec? Urazy w trakcie zwykłych i wydawałoby się błahych czynności domowych mogą być dotkliwe, a co najmniej bardzo nieprzyjemne. Często wynikają z braku manualnej sprawności. Nie musisz się narażać, nawet do najdrobniejszych domowych napraw możesz wezwać fachowca.

Jak drobnych? Dla przykładu zawieszenie obrazu w salonie czy lustra w przedpokoju. Handy mana warto wezwać zwłaszcza wtedy, kiedy planujesz aranżację ściany działowej. Wywiercenie otworu może wówczas wymagać mocniejszego sprzętu niż ten, który masz pod ręką.

Inne drobne czynności domowe, w których pomoc fachowca może okazać się nieoceniona, to regulacja zawiasów szafkowych, wymiana klamek w drzwiach, czy wymiana… żarówek. W czasie, kiedy serwis mobilny zajmie się Twoim domem, Ty możesz zająć się sobą – czymkolwiek akurat potrzebujesz.

Znajdź fachowca, który zajmie się wszystkimi usterkami

Usterki, jak nieszczęścia, lubią chodzić parami. Często na dodatek nie są najlepiej dobrane. Cieknący kran w kuchni, zepsuty włącznik światła w dziecięcym pokoju, a na dokładkę nie pamiętasz już, kiedy ostatni raz elektryczna wentylacja w łazience uruchomiła się poprawnie. Wzywanie innego specjalisty do każdej z tych usterek z osobna może być kłopotliwe i kosztowne. Fachowcy często liczą sobie dodatkową opłatę za dojazd. Może jednak warto wezwać kogoś, kto potrafi usunąć wszystkie drobne usterki w trakcie jednej wizyty? Ktoś taki to złota rączka.

Zanim rozpoczniesz poszukiwania firmy, która świadczy usługi mobilnego serwisu, z troską przyjrzyj się swojemu domowi. Sporządź listę usterek, które wymagają uwagi. Aby o niczym nie zapomnieć, daj sobie czas. Często tak mocno przyzwyczajamy się, że coś nie działa, że tracimy to z oczu.

Jeśli czujesz się niepewnie, bo nie wiesz, czy dana rzecz nie jest zbyt prosta, aby wzywać do niej fachowca, możesz przejrzeć listę czynności, które w ramach prezentacji oferty udostępniają niektóre firmy. Dla przykładu Mobilny Serwis OBI ma na swojej stronie przejrzyście wypisane usługi świadczone przez swoich fachowców.

Jeśli chcesz poznać usługi Mobilnego Serwisu, przejdź do oferty >>>

Dzięki usługom złotej rączki możesz w swoim domu wypoczywać bez obciążenia myślą, że coś wymaga uwagi, czasu i wysiłku. Wystarczy jeden telefon, umówienie terminu i z głowy!