rolety wewnętrzne

Rolety to najbardziej uniwersalne przesłony okienne. Świetnie wyglądają wewnątrz budynku, dzięki dużym możliwościom dopasowania ich do wystroju i kolorystyki wnętrza. Do tego, tworzą bardzo dobrą barierę ochronną przed zbytnim nasłonecznieniem. To wszystko wpływa na ich niekwestionowaną popularność od wielu lat. Sklepy budowlane i z wyposażeniem wnętrz oferują duży wybór gotowych rolet, jest również wiele firm, które mają bardzo bogatą ofertę rolet na wymiar. Czym się różnią od siebie rolety na wymiar od tych, które można dostać od ręki w markecie? Czy jakość jest tutaj wyznacznikiem ceny?

Skąd ta popularność rolet wewnętrznych?

Uniwersalność i innowacyjność rolet wewnętrznych jest tym, co je wyróżnia na rynku przesłon okiennych. W każdym zestawieniu wypadają bardzo dobrze, a na rynku dostępne są od co najmniej kilkunastu lat. Mają praktyczne zastosowanie, doskonale sprawdzają się w każdym niemal wnętrzu – zarówno w klasycznym wystroju, jak i nowoczesnym, niezależnie od kształtu i wielkości okna. Do wyboru mamy bardzo duży wachlarz kolorów, wzorów i faktur materiałów. Montaż nie jest skomplikowany i odbywa się we wnęce okna lub poza nią – na suficie lub ścianie. Sprawny system regulacji ustawienia rolet sprawia, że dobrze sprawdzają się również na dużych powierzchniach okiennych. Bardzo przydatna funkcja tkanin roletowych to zaciemnienie pomieszczenia, im grubszy ich splot, tym większy efekt zaciemnienia.

Rolety na wymiar czy marketowe?

W marketach budowlanych są całe działy poświęcone przesłonom okiennym, w tym również roletom wewnętrznym. Często można też trafić na akcje promocyjne i zakupić roletę w bardzo atrakcyjnej cenie. Dlaczego w takim razie zdecydowana większość konsumentów decyduje się na zakup rolet na wymiar? Firmy, oferujące sprzedaż rolet na wymiar, mogą się pochwalić ogromnym wachlarzem kolorów, wzorów i faktur tkanin roletowych. Do tego dochodzi kwestia dopasowania do każdego okna. Wybierając rolety w markecie, mamy do wyboru produkty wyłącznie w standardowych wymiarach. Jeśli nasze okna mają nietypowe wymiary i niestandardowy kształt, dopasowanie produktu do nich może być bardzo kłopotliwe. Kupując w markecie roletę na nietypowe okno, musimy się liczyć z tym, że będzie ona niedopasowana – zbyt wąska lub zbyt szeroka, zbyt krótka lub zbyt długa. Zamawiając roletę u producenta, podajemy wszystkie wymiary naszych okien lub drzwi balkonowych, zatem możemy być pewni, że produkt będzie skrojony na miarę naszych oczekiwań. Dochodzą tu również kwestie kolorystyczne, producenci rolet na wymiar oferują bardzo duży wybór kolorów i fasonów, natomiast w markecie musimy się zadowolić podstawowym wzornikiem.

Z pewnością, oglądając rolety w markecie możemy zobaczyć produkt na żywo, a nawet go dotknąć. Jednak zamawianie rolet na wymiar ma również swoje plusy, bez wychodzenia z domu możemy zamówić bezpłatnie lub za niewielką opłatą próbnik tkanin do domu i dopasować do pomieszczenia konkretny kolor.

Co wpływa na cenę rolet wewnętrznych?

Cena rolet zależy w dużej mierze od rodzaju materiału, z jakiego została wykonana. Bardzo istotne parametry materiału to oczywiście gramatura i grubość splotu, a także poziom przepuszczalności światła. Rolety zaciemniające będą z tego punktu widzenia droższe od rolet transparentnych lub półprzepuszczających. Niemniej ważna jest wielkość rolety, z pewnością w standardowym wymiarze będzie tańsza niż ta nietypowych gabarytów. Sposób montażu to również ważny czynnik, wpływający na ostateczną wartość rolety. Produkt z mechanizmem ukrytym w kasecie i poruszający się po prowadnicach będzie zdecydowanie droższy od wersji tradycyjnej – wolnowiszącej.