Ogrodzenia palisadowe zaliczane są obecnie do jednych z najczęściej wybieranych ogrodzeń domów jednorodzinnych. Jak wyglądają? Jakie rodzaje tego typu ogrodzeń oferują producenci? Gdzie można je zakupić?

Czym są ogrodzenia palisadowe?

Ogrodzenia określane jako palisadowe składają się z gotowych przęseł ogrodzeniowych wykończonych profilami ułożonymi poziomo. To właśnie taka budowa nadaje im nowoczesny i atrakcyjny wygląd, który świetnie komponuje się ze współczesną architekturą.

Profile w ogrodzeniach palisadowych mogą być zamontowane z prześwitem pomiędzy nimi lub też mogą tworzyć jednolitą ścianę. Także mogą być umieszczone pod kątem, tworząc ogrodzenia żaluzjowe, które zapewniają większą prywatność. Profile mogą mieć też zróżnicowaną szerokość.

Poza przęsłami ogrodzenia tego typu składają się także z dopasowanych do nich bram i furtek oraz z podmurówek i słupków mocujących. Razem potrafią one stworzyć estetyczne i funkcjonalne ogrodzenie wokół budynku.

Ogrodzenia palisadowe – materiały

Najczęściej ogrodzenia palisadowe – https://fello.pl/blog/nowoczesne-ogrodzenia-palisadowe/ powstają z profili aluminiowych, które charakteryzują się naturalną odpornością na czynniki pogodowe. Są także lekkie i nie wymagają wytężonej konserwacji, by wyglądać atrakcyjnie przez wiele lat. Mogą być malowane na różne kolory, a także występują w wariancie drewnopodobnym, który upodabnia je do belek drewnianych.

Również wykonuje się palisadowe ogrodzenia z paneli stalowych, poddanych procesom ocynkowania dla ochrony przed korodowaniem oraz dodatkowo malowania proszkowego, aby nadać mu atrakcyjny kolor.

Jako że ogrodzenia palisadowe wykonuje się z metalu, nie mają one wad charakterystycznych dla drewna, na przykład nie wymagają one częstego impregnowania oraz nie wypaczają się w kontakcie z wilgocią. To powoduje, że mogą one posłużyć na wiele lat.

Zalety ogrodzeń palisadowych

Wśród najważniejszych zalet palisadowych ogrodzeń znajdują się:

  • Trwałość na wiele lat,
  • Estetyczne wzornictwo w nowoczesnym stylu,
  • Wysoki komfort użytkowania,
  • Szerokie zastosowanie,
  • Łatwy montaż,
  • Różne warianty do wyboru.

Gdzie zakupić ogrodzenia palisadowe?

Obecnie w produkcji ogrodzeń palisadowych specjalizuje się wiele firm, które zapewniają klientom dostęp do gotowych systemów ogrodzeniowych. Systemy te obejmują różne rodzaje przęseł palisadowych, które mogą być łączone z dopasowanymi do nich furtkami, bramami, słupkami oraz innymi elementami montażowymi.

Z dostępnymi ofertami ogrodzeń palisadowych w ofercie producentów oraz sklepów można zapoznać się bliżej w internecie. Można wtedy łatwo dobrać najciekawsze warianty ogrodzeń i dopasować je do swojego gustu oraz do miejsca montażu. Zamówienie ogrodzeń może odbywać również przez internet. Wiele firm zapewnia też usługi montażowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.