łóżko na antresoli

Wybór łóżeczka dla dziecka jest jednym z pierwszych wyzwań, jakie stają na drodze młodych rodziców i nie należy do najłatwiejszych zadań, szczególnie kiedy przestrzeń na mebel jest ograniczona. Szukając idealnego rozwiązania, warto skupić się na takich produktach, które zapewniają bezpieczeństwo i są jednocześnie ozdobą pokoju. Jednym z takich mebli jest łóżko na antresoli. Dlaczego akurat takie rozwiązanie jest dobrym wyborem dla dziecka? Sprawdźmy.

Czym kierować się przy wyborze łóżeczka dla dziecka?

Niezależnie od tego, na jaki rodzaj łóżka się zdecydujesz, poleca się zapoznać z kilkoma wytycznymi, które taki zakup ułatwią. Jedną z pierwszych decyzji, jakie będziesz musiał podjąć w trakcie zakupu łóżeczka dziecięcego, będzie jego rozmiar. Warto upewnić się, że jest ono wystarczająco duże, by mogło posłużyć dobrych kilka lat. Materiały użyte do produkcji mebla powinny być trwałe oraz dobrej jakości. W przypadku mebli dziecięcych kwestią niezwykle ważną jest również zapewnienie wysokiego poziomu bezpieczeństwa, dlatego rogi łóżka powinny być zaokrąglone. Nowoczesne łóżka na antresoli dla dzieci wszystkie tego rodzaju wymagania spełniają.

Bezpieczniejsze rozwiązanie niż Ci się wydaje

Łóżko na antresoli może się z pozoru wydawać niebezpiecznym pomysłem ze względu na to, że znajduje się na sporej wysokości. Wiedz jednak, że producenci mebli dziecięcych muszą spełnić szereg wymagań, by dany produkt został wypuszczony na rynek i każdy z nich test bezpieczeństwa przeszedł. Łóżeczka na antresoli często posiadają barierki uniemożliwiające wypadnięcie dziecku poza teren łóżka, a i drabina lub schodki są dostosowane do najwyższych standardów bezpieczeństwa. Nie ma się więc czego obawiać, dziecko śpiące na antresoli jest bezpieczne.

Zwiększenie powierzchni użytkowej pokoju dziecięcego

Największą zaletą łóżeczka dziecięcego na antresoli jest fakt zaoszczędzenia mnóstwa miejsca w danym pokoju. Dziecko ma swoją własną sypialnię oraz oddzielną przestrzeń do zabawy i nauki. Pokój staje się pomieszczeniem 3 w 1 i wszystkie wcześniej wspomniane aktywności mają zapewnione optymalne warunki. Jest to wyjątkowo korzystne rozwiązanie w pomieszczeniach o niskim metrażu, a średniej lub znacznej wysokości. Doskonale sprawdzi się zarówno w mieszkaniu jak i w domu.

Jaką formę i konstrukcję antresoli wybrać?

Antresole dziecięce zostały poddane kreatywnej obróbce i dzisiaj pojawiają się w najróżniejszych formach, wzorach i kolorach. Poza praktycznym miejscem odpoczynku dziecka, często są również ozdobą pokoju.

Klasyczna antresola jest dosunięta do jednej ze ścian pomieszczenia. Można jednak na przykład zastanowić się nad użyciem części poddasza jako naturalnej antresoli. Zdarza się również, że antresola wysuwa się poza obszar pokoju. Możliwości nie mają końca, ponieważ antresola niejedno ma imię.

Łóżeczko na antresoli jest fantastycznym i nowoczesnym pomysłem na aranżację pokoju dziecięcego. Bezpieczne, funkcjonalne miejsce do wypoczynku pozwalające na lepsze wykorzystanie przestrzeni to pomysł, który warto rozważyć.