rolety zewnętrzne

Choć w domach z reguły skupiamy się na efektownych zasłonach, firankach i roletach wewnętrznych, to w niektórych przypadkach te na zewnątrz mogą się okazać dużo lepszym rozwiązaniem. Kiedy się sprawdzą i na jakim etapie je montować?

Do czego służą rolety zewnętrzne?

Zewnętrzne rolety zazwyczaj wykonane są z dużo mocniejszych tworzyw niż wewnętrzne, odpornych na działanie czynników atmosferycznych, czyli promieni UV, deszczu, śniegu, wahań temperatur. Mają za zadanie częściowo lub całkowicie odcinać dopływ światła do wnętrza. Mogą przydać się na przykład u osób, które preferują sypianie w całkowitej ciemności, której nie są w stanie uzyskać przy pomocy nawet 100% zaciemniających rolet wewnętrznych. Są świetne, gdy mieszka się w pobliżu latarni lub w miejscu, gdzie miejskie neony rozjaśniają wnętrza mieszkań. Stosuje się je jednak również dla bezpieczeństwa. Rolety na oknach zdecydowanie utrudniają dostęp do okien potencjalnym włamywaczom, ale również zabezpieczają przed stłuczeniem szyby. To bardzo dobry element wyposażenia domu, gdy mieszka się na parterze lub na pierwszym piętrze.

Kiedy zamontować rolety zewnętrzne?

Roleta fasadowa lub inne rodzaje zaciemnień do domu to wspaniałe rozwiązanie również wtedy, gdy pragnie się ozdobić swój dom od zewnątrz stylowymi żaluzjami, albo gdy ma się wielkie okna od podłogi do sufitu w swoim salonie czy sypialni i nie chce się psuć efektu minimalizmu wnętrza poprzez używanie zasłonek czy rolet zewnętrznych. A na jakim etapie budowy domu najlepiej je zamontować? Jeśli mają być zamontowane w nadprożu, trzeba o tym pomyśleć już na etapie stawiania ścian. Często zaleca się montaż rolety jeszcze przed pracami dociepleniowymi — dzięki temu jej konstrukcja nie wystaje poza obrys budynku. Najczęściej montuje się je razem z oknami, jednak nie jest to regułą. Wszystko zależy od tego, jaki model rolety wybierzesz, a także jakiego rodzaju masz okna. Na stronie https://anwis.pl/pl/rolety-zewnetrzne znajdziesz różne rodzaje rolet, które będą wymagały różnego podejścia do montażu. Jak sobie poradzić z tym problemem? Przede wszystkim jeszcze przed rozpoczęciem stawiania ścian skontaktuj się z architektem, który wykonywał projekt i poproś go o wprowadzenie odpowiednich zmian i polecenie rodzaju rolet, które najlepiej się sprawdzą. A co zrobić, gdy chcesz zamontować je w istniejącym już budynku? Skontaktować się z przedstawicielem producenta rolet, który nie tylko pomoże Ci złożyć zamówienie na odpowiedni projekt i przygotuje wycenę, ale również doradzi, jakiego typu roleta najlepiej się sprawdzi w Twoim przypadku i w jaki sposób oraz kiedy ją zamontować.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *