narzędzia

Remont domu to trudny czas, i niezależnie od stopnia jego zaawansowania, potrzebny jest cały zestaw narzędzi, aby dobrze taką odnowę lokum wykonać. Część czynności możemy zlecić firmie zewnętrznej, jednak jeśli wykonujemy rewitalizację domu sami, będziemy potrzebować specjalnych narzędzi po to, aby należycie wykonać remont. 

Narzędzia do wiercenia i szlifowania

Każdy remont jest inny, ale w większości przypadków, wymaga on wiercenia. Z narzędzi, które są w tym przypadku niezbędne, warto wymienić wiertarkę, oraz wkrętarkę. Odpowiednią wkrętarkę wybierzesz z pomocą artykułu na Artvocado. Jest to bardzo przydatne narządzie, ponieważ dzięki niej można wykonać niewielkie otwory w niemal każdej rzeczy. Wkrętarki możemy znaleźć w różnych wersjach – są to wkrętarki akumulatorowe, a także elektryczne.

Obecnie dużą popularnością cieszą się elektryczne narzędzia, które znacząco ułatwiają pracę. Jeśli potrzebujemy wyszlifować konkretną powierzchnię, warto jest kupić elektryczną szlifierkę. Może ona służyć zarówno do szlifowania i wygładzania poszczególnych elementów, jak i do przecinania materiałów. Możemy rozróżnić szlifierki kątowe i stołowe. Do cięcia różnego materiałów służy także pilarka. To niewielki odpowiednik piły elektrycznej, która w prosty sposób pozwoli na przecięcie niewielkich elementów.

Podsumowując, narzędzia do wiercenia i szlifowania niezbędne do wykonania remontu to przede wszystkim:

  • wiertarka,
  • wkrętarka
  • elektryczna szlifierka
  • pilarka
  • piła elektryczna.

Narzędzia do malowania

Każdy remont to także odnawianie i malowanie. Malować można ściany, sufity, ramy okienne oraz elementy zewnętrzne domu. W zależności od zaawansowania, narzędzi do malowania może być więcej lub mniej. 

Zanim przystąpimy do malowania, powierzchnię będziemy musieli przede wszystkim wyczyścić i wyrównać. Grzyb na ścianie czy suficie jest osobnym zagadnieniem i będziemy musieli użyć specjalnego środka, aby się go pozbyć. W innym przypadku za pomocą papieru ściernego lub właśnie szlifierki, musimy zdjąć resztki farby i wyrównać powierzchnię. Niezależnie od tego, jaki rodzaj powierzchni chcemy odmalować, podstawowym narzędziem jest grunt, który sprawi, że farba nie będzie znikać w porach i dziurach powierzchni.

Do samego malowania niezbędne są wałki, szpachelki, folie ochronne, a także farba i rozpuszczalnik. Przyda się także odpowiednia ilość czystych szmatek. Jest to bardzo ważne, ponieważ malowanie farbami powoduje sporo śladów. Aby pomalować ścianę na jednolity kolor niezmiernie ważna jest higiena pracy i częste odczyszczanie pędzla.

Inne narzędzia pomocne przy remoncie

Podczas remontu wykonuje się różne prace. Zależnie od tego, czy wymieniasz elektrykę, czy też kładziesz kafelki w łazience, będziesz potrzebować różnych narzędzi pomocniczych. Do prac związanych z gruntowaniem czy kładzeniem fug, przyda Ci się szpachelka. Dodatkowo, warto zadbać o pistolet do kleju, jeśli własnoręcznie będziesz montował kafelki na ścianie czy podłodze.

Narzędziami podstawowymi są także młotek i śrubokręt. Oba narzędzia przydadzą się przy różnych pracach i wspomogą proces remontowy. Takie narzędzia zawsze warto mieć pod ręką.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *