dywan dla dziecka

Pokój dla młodszego chłopca musi być praktyczny, estetyczny i bezpieczny. Ma być kolorowo, ale bez przesady. Lepiej postawić stonowane, ale ciekawą kolorystykę, aby nie tworzyć cukrowego wystroju. Zadbaj o każdy szczegół, poczynając od mebli, ścian i podłóg, a kończąc na elementach dekoracyjnych. Aranżacyjna spójność i bezpieczeństwo to podstawa i klucz do sukcesu.

Zabawki? Tylko potrzebne!

Dziecko zawsze będzie chciało otaczać się mnóstwem zabawek, ale nie można spełniać wszelkich jego pragnień. Zabawki mają przede wszystkim uczyć przez zabawę i rozwijać dziecka wyobraźnię. Mogą to być gry planszowe, rozkładane książeczki, kolorowanki i tablety edukacyjne. Nie może zabraknąć w pokoju chłopca ulubionych  pluszaków i samochodów. Warto kupić maluchowi klocki, które będą rozwijać kreatywność i rozwijać umiejętności manualne. Gdzie umieścić zabawki, aby zachować estetykę wnętrza? Zainwestuj w kosze wiklinowe i plastikowe organizery, które są niezwykle praktyczce, a przy okazji dekorują wnętrze. W pokoju chłopca nie może zabraknąć również szafek na książki i drobiazgi. Ciekawie prezentują się regały w kształcie drzewka, koła czy plastra miodu. Jest w nich dużo miejsca i ciekawie ustawione na półkach rzeczy. Takie pudełka ustawia się często pod łóżkiem, aby zaoszczędzić trochę miejsca w pokoju.

Jakie meble do pokoju dziecka, które będą najlepsze?

Strefa odpoczynku i relaksu

W tym miejscu nie może zabraknąć wygodnego łózka, które ma odpowiednio twardy i atestowany materac. Jeśli w pokoju mieszka mały chłopiec, wiadomo, że łóżko będzie mu służyło często do skakania i innych radosnych zabaw. Za miękki materac nie jest wtedy wskazany, bo szybko może ulec zniszczeniu. Pamiętaj, aby wybrać takie łóżko, które nie ma ostrych krawędzi i rogów. Dobrze, gdy mebel zaopatrzony jest w wygodny zagłówek, który służy do wygodnego podparcia podczas czytania książki czy dziennego odpoczynku. 

W strefie relaksu można ustawić małą komodę lub szafkę nocną. Na blacie takiego mebla może stanąć mała lampka nocna, koniecznie z barwną aplikacją, np. bajkową. Lampkę szafkową można zastąpić lampą podłogową z kolorowym abażurem. Takie oświetlenie dodatkowe ciekawie dekoruje przestrzeń pokoju dziecięcego.

Strefa zabawy – kolorowa i radosna

Kącik do zabawy musi być zaaranżowany tak, aby dziecko podczas zabawy czuło się komfortowo. Oprócz ww. pudełka i oragnizerów w tym miejscu powinien znaleźć się miękki i puszysty dywan. Jego wymiary muszą być dopasowane do kubatury wnętrza. Ważne, aby by puszysty, miękki trwały, aby zabawa na nim dawała dziecku wiele radości. Lepiej unikać dywanów z wełny, które chłoną wilgoć i przyciągają kurz. Atrakcyjną alternatywą są dywany wykonane na bazie wysokiej jakości syntetycznej przędzy polipropylenowej uszlachetnionej w procesie produkcji. Wygląda bardzo elegancko i jest miękka w dotyku.

Przykładem takiego produktu jest dywan LONDO 007 BLUE [DP] przedstawiający boisko do gry w piłkę. Miękki, gesty i łatwy do utrzymania w czystości będzie dla chłopca nie lada gratką.

Drugi dywan wykonany z wysokojakościowej przędzy dywan LONDO 020 [DP]: https://www.dywany-chodniki.com/dywany-dla-dzieci/3747-dywan-dla-dziecka-londo-020-dp-.html przedstawia kosmiczna przestrzeń. To atrakcyjne miejsce do zabaw, które można aranżować na wiele sposobów.  

W pokoju chłopca nie może zabraknąć również praktycznego biurka z szufladkami i ergonomicznego krzesła. Nie zapomnij też o stylowym i funkcjonalnym dekorze. To np. miękkie poduchy supełki lub w kształcie pufy, które posłużą do siedzenia lub podbierania głowy w czasie zabawy. Wisienką na torcie są kolorowe ściany ozdobione np. fototapetą 3D, która może ciekawie korespondować z aplikacją umieszczoną na dywanie. W tak zaaranżowanym dziecięcym pokoju przebywa się z wielką przyjemnością i nie chce się z niego wychodzić. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *