nadstawka do biurka

Nadstawki do biurka to bardzo praktyczne dodatki do zestawu meblowego ułatwiające utrzymanie porządku. Z jednej strony to dodatkowe półki na przechowywanie przyborów szkolnych, a także akcesoriów potrzebnych w pracy. Z drugiej strony są dekoracją wnętrza. Nadstawka do biurka może być bardzo duża i pomieścić mnóstwo potrzebnych przedmiotów, jednakże występują również niewielkie modele służące jedynie do podwyższenia monitora lub telewizora. Poznajmy więc bliżej te praktyczne meble.

Z czego wykonane są nadstawki na biurko?

Tak samo, jak same biurka, tak i nadstawki produkowane są z różnorodnych materiałów, które mają wpływ na wygląd, kolorystykę oraz wytrzymałość. Najczęściej spotykane nadstawki na biurko to:

  • Nadstawka na biurko metalowa – modele tego typu wykonane są w całości z metalu bądź też częściowo ze stali nierdzewnej w postaci konstrukcji metalowej;
  • Nadstawka na biurko drewniana – wykonana jest w całości z naturalnego drewna bukowego, dębowego bądź sosnowego. Meble wykonane z drewna uznawane są na najbardziej solidne i eleganckie. Nadstawki drewniane mogą pozostać w kolorze naturalnym bądź też otrzymać dowolne wybarwienie w zależności od potrzeb.
  • Nadstawki z płyty meblowej – to jedne z najpopularniejszych modeli ze względu na trwałość, niską cenę oraz możliwość nadania dowolnej kolorystyki i faktury. Płyty meblowe można również poddać lakierowaniu, dzięki czemu stają wodoodporne.
  • Nadstawki na biurko szklane – są to najatrakcyjniejsze modele pasujące do nowoczesnych biurek. Wykonane są zazwyczaj ze szkła hartowanego i konstrukcji ze stali nierdzewnej.
nadstawki na biurko

Jaką nadstawkę na biurko wybrać?

Decydując się na zakup nadstawki na biurko, mamy do wyboru modele dostosowane do sprzętu komputerowego oraz wersje w formie regału. Każdą wersję można nabyć w dowolnym rozmiarze, a także stylu. Najbardziej popularnymi nadstawkami są:

  • Nadstawki pod monitory – to modele w formie niewielkiej prostokątnej bądź narożnej półki. Na ogół modele takie wyposażone są w otwory na kable ułatwiające ustawienie monitorów i organizację przewodów.
  • Nadstawka regał – jest to zazwyczaj duży regał z licznymi otwartymi bądź zamkniętymi półkami. Umożliwia przechowywanie licznych akcesoriów biurowych, książek, przyborów i innych przedmiotów.
nadstawka na biurko

Jak prawidłowo dopasować nadstawkę do biurka?

Chcąc zakupić nadstawkę, należy poznać dokładną szerokość biurka. Co więcej, warto znać również rodzaj materiału, z którego wykonany jest mebel i jego dokładną kolorystykę. Dzięki temu dopasujemy styl nadstawki, jej kolor, a także szerokość. Dokładne dopasowanie nadstawki zapewni jej stateczność oraz estetyczny wygląd w pomieszczeniu.