lampy ścienne

Lampy ścienne to niedoceniony element oświetlenia, który warto wykorzystać w domu. Mogą one stanowić ciekawy dodatek i element aranżacji wnętrz. Jednak, gdzie tak naprawdę pasują lampy ścienne i w jakich pomieszczeniach sprawdzą się najlepiej?

Kuchnia i jadalnia

Kuchnia i jadalnia to miejsca, w których często główne źródło światła bywa niewystarczające. Niestety też ilość wolnej przestrzeni w tych pomieszczeniach jest mocno ograniczona. Z tego względu zazwyczaj nie można sobie pozwolić na dołożenie tam lampek stołowych lub lamp stojących. Istnieje jednak proste rozwiązanie tego problemu. Są nim właśnie lampy ścienne, które można umiejscowić w dogodnym miejscu, w którym potrzebne jest dodatkowe źródło światła – na przykład nad przestrzenią roboczą lub stołem. Jeśli wybierzesz atrakcyjną wizualnie lampę, okaże się ona ciekawym i stylowym dodatkiem w aranżacji wnętrza. 

Korytarze i przedpokoje

To miejsca, w których najczęściej można spotkać lampy ścienne. Stanowią one dodatkowe, z reguły mniej intensywne źródło światła. Na przedpokojach takie oświetlenie jest naprawdę niezbędne i przydatne. Mocne rozświetlenie całego korytarza w przypadku nocnego powrotu do domu może okazać się nieprzyjemne dla oczu. Lekkie, ale wystarczające światło lampy ściennej stanowi w tej sytuacji idealne rozwiązanie. Co równie ważne, tego typu oświetlenie tworzy bardzo ciekawy klimat. Właśnie z tego względu używa się go nie tylko w mieszkaniach, ale również w restauracjach oraz hotelach. Stanowią one niekiedy nawet główne źródło światła w holach. Takie rozwiązanie możesz bez wahania wdrożyć także w swoim domu.  Jeśli poszukujesz miejsca, w którym znajdziesz lampy ścienne dostosowane do różnego typu pomieszczeń, zajrzyj na stronę https://romir-lampy.pl/.

Inne zastosowania lamp ściennych

Lampy ścienne można bez wahania umieścić w niemal każdym pomieszczeniu. Świetnie nadadzą się do sypialni. Mogą na przykład oświetlać miejsce nad łóżkiem, tworząc idealne warunki do czytania. Świetnie sprawdzą się także w salonie, a również w pokoju dziecka lub nastolatka. Lampy ścienne mają tę zaletę, że nie zajmują cennej przestrzeni tak, jak na przykład lampki biurkowe lub stojące. To czyni je idealnym wyjściem w przypadku pomieszczeń o skromnym metrażu, w których potrzebne są dodatkowe źródła światła. Co równie istotne, lampy ścienne można dopasować do niemal każdego stylu architektonicznego. Nadają się do wnętrz zarówno nowoczesnych, jak i klasycznych. Wystarczy wybrać odpowiedni model.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.