dom z bali

Myśląc często o domach z bali, mamy w głowie przytulne zimowe wieczory z kominkiem. Wydaje się też, że drewno jako materiał budowlany kojarzy się z ciepłem i przytulnością. Jednak dalej istnieje wiele kwestii, które pojawiają się w związku z domami z bali i domami drewnianymi. Ważne okazuje się więc rozpoznanie przy budowie domu z bali na co należy zwrócić szczególną uwagę.

Łatwy proces budowy i bezpieczeństwo

Jeśli chcesz zbudować dom z bali, najważniejszym zadanie jest znalezienie odpowiedniej działki. Powinniśmy zrobić to na początku. W obszarach miejskich znalezienie odpowiedniej działki może być trudne ze względu na plany zagospodarowania, ale dalej jest to możliwe. Zbudowanie samemu domu z bali jest możliwe, ale wymaga zarówno zaangażowania, czasu jak i wiedzy (która jest dość łatwo dostępna). Warto skorzystać z usług doświadczonej firmy budowlanej. Powinni oni nie tylko zbudować sam dom z bali, ale również zapewnić wszystkie możliwe formalności. Należy pamiętać, że grube kłody w niczym nie ustępują betonowi pod względem wytrzymałości i stabilności. Dom z bali to drewniany dom zbudowany przy użyciu określonej metody konstrukcyjnej, więc powinien być tak samo stabilny.

Dom z bali jako dom energooszczędny

Okazuje się, że dom drewniany idealnie sprawdza się jako dom energooszczędny, ponieważ drewno jest nie tylko naturalnym budulcem, ale także idealnie reguluje mikroklimat mieszkania i zapewnia dobrą równowagę cieplną w budynku. Nawet przy temperaturze pokojowej ok. 19oC domownicy mają wrażenie, że jest to odpowiednik ok. 21oC w betonowym domu. Nie musi więc być tak mocno ogrzewany, ponieważ drewno tworzy komfortową temperaturę powietrza bez wysokich temperatur wewnętrznych. Energooszczędność polega też na zmniejszeniu zużycia ciepła i wydajności w wytwarzaniu ciepła. Korzystanie dodatkowo z paneli fotowoltaicznych może prowadzić do generowania nadwyżki energii. Możesz zarobić pieniądze na tej nadwyżce, dostarczając energię elektryczną do sieci elektrycznej.

Elegancki i przytulny wygląd

Dom bali w środku może wyglądać tak jak sobie wymarzymy. Możesz postawić na kontrast i mimo drewnianego zewnętrza, zrealizować nowoczesny styl wnętrz. Metalowe meble, wykładziny i jednolita kolorystyka pozwolą uzyskać niezwykle ciekawy styl. Możesz też iść w bardziej powszechnym kierunku. Dominujące drewno w różnych kształtach i kolorach będzie na pewno docenione przez domowników i gości. Im więcej drewnianych mebli i akcesoriów umieścisz, tym bardziej ciekawy może być wystrój wnętrza.

Wszystkich zainteresowanych odsyłamy do materiału Dom z bali najważniejsze kwestie stworzonego przez naszego partnera.