płytka elewacyjna

Płytki elewacyjne są niezwykle znanym produktem, bowiem w dzisiejszym budownictwie przywiązuje się wielką uwagę do stylistyki wykończeń domów, jakie mają urzekać własnym wyglądem. Chodzi nie jedynie o dobrą kompozycję powierzchni mieszkalnej, jednak także doskonałą optycznie zewnętrzną estetykę budynku. Dobrze przygotowana fasada domu zwiększa zdecydowanie atuty estetyczne budynku, natomiast też jego otoczenia. Do wykończeń zewnętrznych ścian domów stosuje się pomiędzy innymi płytki elewacyjne.

Czym są płytki elewacyjne?

Płytki elewacyjne z klinkieru to innowacyjne pokrycie, jakie można zastosować do wykończenia zewnętrznych ścian domu, jednak też w wewnętrznych aranżacjach. Pamiętaj, iż nie każda ściana, jaka daje wrażenie murowanej, jest oczywiście zrobiona z cegły – taki rezultat optyczny gwarantują też płytki elewacyjne. Choć na pierwszy rzut oka wyglądają jak cegła, w prawdzie są specjalnymi podkładkami, jakie można stworzyć na każdym rodzaju ściany.

Oferta na płytki elewacyjne dostępna jest pod adresem https://comex.waw.pl/cegla-klinkierowa/.

Wykorzystanie płytek elewacyjnych

Płytki elewacyjne wykorzystujemy zwykle do pokrycia elewacji domków jednorodzinnych. Często nakładamy je na nagrzanych obiektach do wielkości najwyżej 2 metrów. Poniektórzy wykorzystują także płytki powierzchowne na całej wysokości domu, natomiast jest to zdecydowanie rzadszy widok. W propozycjach komercyjnych odnajdziemy mnóstwo interesujących wzorów, dzięki czemu płytka może być odpowiednio wybrana do stylu całego otoczenia. Jej dużą korzyścią jest wytrzymałość na zniszczenia mechaniczne.

Płytka klinkierowa

Ów artykuł ma skład identyczny jak klinkierowa cegła. Obie tworzone są z mieszaniny gliny oraz piasku, wypalanych w dużej temperaturze. Płytki mają grubość 10-15 mm oraz wykorzystywane są jako składnik wykończeniowy na fasadach domów, podokiennikach, schodach oraz cokołach. To artykuł wytrzymały na warunki powietrzne oraz zmiany temperatury. Na klinkierze nie rozwijają się mchy, glony ani porosty. Niezwykle dobrze oddziela dom akustycznie. Innowacyjne płytki klinkierowe możemy odnaleźć w wielu wzorach oraz odcieniach i kształtach odmiennych aniżeli tradycyjny kwadrat. Klinkier nierzadko łączy się z pozostałymi elementami, np. tynkiem lub płytkami drewnopodobnymi.

Płytki kamienne

To z kolei płytki elewacyjne, jakie osiągają jeszcze większą popularność. Dobrze nadają się zarówno do wykończenia ścian zewnętrznych, jak również wewnętrznych, gdzie mogą stanowić na przykład dobrą obudowę komina. Ich dużą korzyścią jest naturalny wygląd, natomiast większość modeli, odcieni i wzorów płytek kamiennych, jakie są teraz dostępne na rynku, nie ogranicza ich przeznaczenia tylko do jednego stylu domów lub mieszkań. Mogą się dopasować zarówno w innowacyjne, jak również owe bardziej klasyczne aranżacje.