Ciągniki John Deere

Ciężko jest wyobrazić sobie wykonywanie codziennych prac na gospodarstwie rolnym bez używania ciągników. To właśnie one znacznie przyspieszają oraz ułatwiają wykonywanie wielu czynności. Między innymi także dlatego, że można połączyć je z innymi maszynami rolnymi, takimi jak sieczkarnie, czy opryskiwacze.

Na rynku dostępnych jest wiele różnych marek ciągników, jednak jedną z bardziej popularnych jest marka John Deere. Czym wyróżnia się na tle konkurencji i dlaczego warto wybrać właśnie jej ciągniki?

  1. Ciągniki John Deere – Czym się charakteryzuje popularna marka?
  2. Najpopularniejsze modele ciągników John Deere
  3. Gdzie można kupić nowe i używane ciągniki John Deere?

1. Ciągniki John Deere – Czym się charakteryzuje popularna marka?

Marka John Deere narodziła się w USA w 1837 roku i bardzo szybko podbiła serca rolników. To dlatego, że chociaż na początku przedsiębiorstwo zajmowało się produkcją wyłącznie prostych narzędzi, zawsze cechowała je solidna jakość wykonania, a wśród użytkowników uchodziły za niezawodne.

Podążając za duchem czasu oraz rewolucją przemysłową, marka John Deere przystąpiła w końcu do produkcji ciągników. Aktualnie jest to jeden z większych producentów maszyn rolnych, który rozpoznawalny jest na całym świecie. Co jednak istotne, nieustannie produkty z logiem jelenia cieszą się dobrą opinią wśród rolników i kojarzone są z niezawodnością.

2. Najpopularniejsze modele ciągników John Deere

Firma John Deere jest zdecydowanym liderem amerykańskiego rynku, jeśli chodzi o branżę rolniczą. Jednak na tym nie kończy się popularność marki, ponieważ świetnie radzi sobie także w Europie, a nawet wśród polskich rolników. Ciągniki tego producenta są wykorzystywane zarówno przez osoby prywatne, jak również przez duże przedsiębiorstwa rolne.

Jakie modele cieszą się największym zaufaniem rolników i dlaczego warto je wybrać? Oto niektóre z nich.

Ciągnik rolniczy John Deere 6195

Traktor John Deere 6195 to nieco mniejszy z modeli marki. Występuje na rynku w kilku wariantach. Model 6195R jest dłuższy oraz zdecydowanie cięższy od bazowej wersji 6195M.

Masa własna modelu 6195R z 2017 roku to 13450 kg, a moc silnika wynosi 142 kW. Model ten posiada automatyczną skrzynię biegów.

Traktor John Deere 6210

Traktor John Deere 6210 to maszyna podobnej klasy do modelu 6215. Jest ona jednak tańsza. Różnica odczuwalna jest także w mocy silnika, którego parametry to 163 kW.

Model ten wyposażony został w nowoczesną, zaawansowaną elektronikę, co znacząco wpływa na funkcjonalność maszyny. Obsługa jednak jest na tyle intuicyjna, że bez większych problemów poradzą sobie z nią także użytkownicy przyzwyczajeni do starszych modeli.

Ciągnik rolniczy John Deere 6155

Ciągnik John Deere 6155 to najmniejszy wśród modeli o średniej mocy. Wyposażony został w silnik o mocy 86 kW. Jak wiele innych maszyn marki John Deere, występuje on w dwóch wariantach: 6155R oraz 6155M.

Podstawową różnicą jest to, że maszyny z serii M są tańsze. Natomiast ciągniki z serii R są lepiej wyposażone oraz mają wyższe parametry.

3. Gdzie można kupić nowe i używane ciągniki John Deere?

Wypunktowane powyżej modele ciągników, to tylko przykładowe modele, które w ostatnich latach cieszyły się zainteresowaniem. W rzeczywistości marka John Deere ma do zaoferowania dużo więcej ciągników oraz innych maszyn wykorzystywanych w pracy na gospodarstwie rolnym.

Większość z nich dostępnych jest także na rynku polskim. Aktualne oferty ciągników marki John Deere sprawdź tutaj.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *