blacha perforowana

Blacha perforowana jest idealnym i coraz popularniejszym materiałem na balustrady i balkony. Dodaje ona nowoczesnego charakteru i jest świetną alternatywą dla szklanej balustrady. Blachy perforowane mogą także służyć jako ekrany wygłuszające. Najczęściej można spotkać je jednak w nowoczesnym budownictwie.

Zalety blachy perforowanej

Blacha perforowana wyróżnia się tym, że posiada nieograniczone możliwości wzornicze. Można wykonać oczka okrągłe, kwadratowe, prostokątne czy sześciokątne. Blachy perforowane są materiałem tanim i wyjątkowo trwałym. W bardzo łatwy i szybki sposób można dzięki nim odmienić charakter danego budynku od zewnątrz, jak i wewnątrz. Loch producent blachy perforowanej zadbał o to, aby służyła ona użytkownikom przez lata. Dużą zaletą blach perforowanych jest też to, że są dźwiękochłonne. Przepuszczają jedynie od 30 do 50% dźwięków.

Blacha perforowana jest odporna na korozję i inne szkodliwe warunki. Bardzo rzadko zachodzi potrzeba jej wymiany, gdyż jest też bardzo wytrzymała na wszelkie uszkodzenia mechaniczne. Złe warunki atmosferyczne takie jak deszcz, grad czy śnieg nie są w stanie w żaden sposób naruszyć jej konstrukcji. Kolejną zaletą blachy perforowanej jest antypoślizgowość, dzięki czemu sprawdzi się ona też w miejscach, w których bardzo ważne jest bezpieczeństwo.

Zastosowanie

Blachy perforowane są nie tylko stosowane w budownictwie, ale także w szeroko pojętej architekturze. Doskonale sprawdzają się jako elementy balustrad, balkonów, elewacji, fasad budynków i obiektów, czy sufitów podwieszanych. Duża różnorodność zastosowania blachy perforowanej to zasługa jej wysokiej funkcjonalności i estetyce. Można ją pomalować i wzbogacić o dodatki dekoracyjne. Na co dzień najczęściej można ją spotkać na balkonach budynków mieszkalnych. Deweloperzy nowoczesnych osiedli coraz częściej na balustrady wybierają blachę perforowaną.

Blachy perforowane są też wykorzystywane na skalę przemysłową. Znajdują swoje zastosowanie w urządzeniach wiertniczych oraz w systemach filtracyjnych. Na placu budowy często są wykorzystywane jako chodniki czy ogrodzenia. Mając na uwadze dużą trwałość blachy perforowanej specjaliści, wynajdują ciągle nowe możliwości jej wykorzystania. Blachę perforowaną można z powodzeniem komponować z innymi materiałami, które wykorzystywane i cenione przez architektów.

Blacha perforowana może zostać wykorzystana też jako:

  • element sufitowy lub do krycia podłóg,
  • konstrukcja maszyn i urządzeń,
  • brama garażowa,
  • element ozdobny domu,
  • ekran wygłuszający.