Baseny ogrodowe wkopywane, czyli baseny łatwe w instalacji i w utrzymaniu 

Być może nie zdajesz sobie z tego sprawy, ale istnieje wiele różnych sposobów budowy basenu, z których wszystkie mają różne implikacje projektowe, kosztowe i instalacyjne. Basen to znacznie więcej niż dodatek do ogrodu, jest on w stanie przekształcić przestrzeń zewnętrzną w “kurort”, którego nie będziesz chciał opuszczać, w miesiącach letnich. Niemniej jednaka możesz mieć sporo wątpliwości co do wyboru konstrukcji basenu. Dlatego w dzisiejszym wpisie omówimy wkopywane z poliestru i polipropylenu, które są jednymi z najłatwiejszych w instalacji i dostępne są w atrakcyjnej cenie. Każdy takowy basen jest dostarczony do klienta w jednym kawałku i instalowany na miejscu. Oto więcej informacji o tego typu basenach.

Baseny wkopywane są łatwe w instalacji

Baseny wkopywane, wykonane z poliestru, lub polipropylenu, dostarczane przez firmę Vivapool są montowane poza miejscem instalacji przed dostawą i instalacją, co sprawia, że proces instalacji na Twojej proces jest płynny i bezproblemowy. Wliczając czas potrzebnego na przygotowanie i wykopanie ziemi, montaż basenu wkopywanego może zająć około miesiąca. Wybierając tego typu prefabrykowany basen, zaoszczędzisz wiele czasu, pieniędzy i nerwów w porównaniu do wyboru betonowego basenu wyłożonego płytkami. Jak dobrze wiemy, trudne warunki pogodowe, takie jak wiatr, śnieg i deszcz, mogą często utrudniać terminową realizację projektu basenu wyłożonego płytkami.

Projekt basenu zależy od Ciebie

Dzięki szerokiej gamie dostępnych kształtów i rozmiarów, możliwości stworzenia basenu, który jest unikalny dla Ciebie i Twoich wymagań, są nieograniczone. Istnieje wiele dodatkowych elementów, które można wkomponować do wkopywanego basenu, w tym skimmery, pokrywy i najnowocześniejsze zaprojektowane schody, które podkreślają osobisty charakter własnego “raju” na świeżym powietrzu.

Baseny wkopywane są łatwe w utrzymaniu

Zaletą zakupu basenu wkopywanego jest jego trwałość. W przypadku poliestrowej lub polipropylenowej powłoki niewiele może się zepsuć, ponieważ nie ma płytek ani wykładzin, które łatwo pękają i ulegają innym uszkodzeniu. Ogólna konserwacja wymagana do utrzymania  wyglądu basenu wkopywanego w doskonałym stanie – nawet w miesiącach zimowych, jest znacznie niższa w porównaniu z innymi rodzajami konstrukcji.

Dzięki nieporowatemu, gładkiemu materiałowi pokrywającemu zewnętrzną powłokę basenu, istnieje niewielka szansa na rozwój glonów, co pomaga zmniejszyć zapotrzebowanie na chemikalia, które zwykle są konieczne do zachowania odpowiedniej równowagi chemicznej wody. Co więcej, dzięki zainstalowaniu nowoczesnego systemu oczyszczania solą, zamiast chloru, tego typu baseny ogrodowe są łatwiejsze w konserwacji i  może służyć przez wiele lat.

Antypoślizgowość basenów wkopywanych

Basen wkopywany z plastiku,  jako że pozbawiony jest płytek, ma właściwości antypoślizgowe, które można dodać podczas procesu produkcyjnego. Właściwości antypoślizgowe można dodać na przykład na schodach wejściowych i podłodze basenu, dzięki czemu każda osoba korzystająca z basenu może bez obaw o poślizgnięcie się wchodzić i wychodzić z basenu.