pompy ciepła

Przez dziesiątki lat przyjęło się, że centralne ogrzewanie jest jednym z najbardziej korzystnych cenowo, a także wygodnym logistycznie rozwiązaniem. Wiele osób jednak z czasem zaczęło dostrzegać alternatywne systemy takie jak m.in. pompy ciepła czy ogrzewanie podłogowe. Obecnie systemy te cieszą się ogromną popularnością, która rośnie z roku na rok.

Budując dom czy wykonując kompleksowy remont mieszkania, musimy podjąć mnóstwo kluczowych decyzji. To od nich zależy komfort i przede wszystkim koszt naszego dalszego życia.

Najważniejsze jest dobranie rozwiązania, które będzie dla nas nie tylko wygodne, ekonomiczne, ale także odpowiadające współczesnym czasom. Właśnie takie są systemy zasilane elektrycznie, w tym wspomniane już pompy ciepła czy ogrzewanie podłogowe, o których szerzej w dalszej części tekstu.

Wybierz właściwie

Ważne jest nie tylko to, jakie rozwiązanie wybierzemy, ale przede wszystkim, komu zlecimy jego instalację. Firm oferujących tego typu usługi oczywiście nie brakuje, ale warto postawić w tej materii na kogoś sprawdzonego i posiadającego wszechstronną ofertę.

Jednym z takich przedsiębiorstw jest ZITERM , które świadczy swoje usługi zarówno dla klientów indywidualnych, ale także firm. Największymi atutami tej firmy są wieloletnie doświadczenie, świetne opinie klientów, a także posiadanie zespołu specjalistów, którzy poradzą sobie z nawet najtrudniejszych wyzwaniem.

Wybierając ZITERM można liczyć przede wszystkim na kompleksową usługę w obszarze montażu instalacji:

  • grzewczych,
  • pomp ciepła,
  • sanitarnych,
  • wentylacyjnych,
  • fotowoltaiki,
  • klimatyzacji,
  • kolektorów słonecznych,
  • centralnych odkurzaczy.

Pracownicy firmy zajmują się poza tym przyłączem wody, gazu czy kanalizacji. W tak ważnych sprawach warto postawić na tego typu fachowców!

Ogrzewanie podłogowe Śląsk – na co zwrócić uwagę?

To aktualnie jeden z najpopularniejszych “zamienników” tradycyjnych form takich jak centralne ogrzewanie. Zalety tego rozwiązania dostrzega coraz większe grono inwestorów, ale i prywatnych właścicieli nieruchomości, w szczególności tych, którzy dopiero budują swój dom.

Ogrzewanie podłogowe w praktyce polega na tym, że źródłem ciepła są rury umieszczone w wylewce podłogi, dzięki czemu temperatura rozkłada się w miarę równomiernie w całym pomieszczeniu lub w zależności od potrzeb.

Ten typ ogrzewania ma wiele zalet. Przede wszystkim nie wymaga montażu standardowych grzejników, które zbierają kurz i często nie pasują do wnętrza. W pomieszczeniach z zainstalowanym ogrzewaniem płaszczyznowym jest więc mniej kurzu – przestrzeń jest przyjazna dla alergików i mniej uciążliwa w sprzątaniu.

Kolejną zaletą jest utrzymywanie stałej temperatury w całym pomieszczeniu i budynku, co jest trudne do osiągnięcia w przypadku wnętrz ogrzewanych standardowymi kaloryferami.

Taka instalacja może pracować z mniejszą intensywnością niż tradycyjne centralne ogrzewanie, zapewniając ten sam komfort cieplny – to daje oszczędność energii i pieniędzy.

Decydując się na instalację ogrzewania podłogowe, należy wziąć pod uwagę m.in. techniczne uwarunkowania nieruchomości, rodzaj systemu grzewczego, stopień izolacji pomieszczeń (likwidując wszelkie luki, którymi może wydostawać się ciepło), a także materiał wykorzystany do pokrycia podłogi.

W kontekście ogrzewania podłogowego jednym z najwygodniejszych i zużywających najmniej energii jest zastosowanie w domu czy mieszkaniu pompy ciepła. Połączenie to jest w dłuższej perspektywie niezwykle korzystne cenowo, a także ekologiczne.

Pompy ciepła Śląsk – jakie najlepsze?

Obecnie pompy ciepła stanowią najtańszy elektryczny system ogrzewania budynków. Z tego powodu rozwiązanie to cieszy się zainteresowaniem nie tylko w kontekście domów czy mieszkań, ale także dużych obiektów handlowych, hal, magazynów itp.

Do niewątpliwych plusów zastosowania pomp ciepła należy niski koszt eksploatacji, a co za tym idzie szybki zwrot poniesionych nakładów inwestycyjnych czy długa żywotność całej instalacji. Ponadto, pompy kwalifikuje się w części jako odnawialne źródła energii, ponieważ są zasilane elektrycznie i przy pomocy fotowoltaiki nasze ogrzewanie może być prawie bezkosztowe.

Najbardziej popularne są dwa rozwiązania: pompy powietrzne i gruntowe. Różnią się montażem , ceną i parametrami. Pompy powietrzne są tańsze w instalacji i montowane na zewnątrz. Pompy gruntowe instaluje się wewnątrz budynku, ale ich montaż jest droższy i jest przez to mniejsza stopa zwrotu jak w pompach powietrznych.

Podejmując decyzję o instalacji systemu grzewczego, warto więc wziąć pod uwagę wszystkie wymienione aspekty i wybrać mądrze dla środowiska, a także naszego portfela.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *