biznes

Rynek sprzedaży mieszkań rządzi się własnymi prawami. Co roku powstaje wiele nowych inwestycji i aby je skutecznie sprzedawać, ważna jest dobra reklama, na którą składa się mnóstwo działań. Tutaj bardzo ważny jest marketing nieruchomości, czyli najprościej rzecz ujmując, zbiór narzędzi i działań promujących zarówno samą markę, jak i dewelopera. To, czy dana inwestycja się sprzeda, zależy w głównej mierze od 3 podstawowych elementów. Na skuteczność marketingu nieruchomości przekładają się zatem fachowe zdjęcia, dobry opis oraz przykuwający uwagę tytuł.

Zdjęcia w HD

Pierwszym zasadniczym elementem, są profesjonalne zdjęcia w wysokiej rozdzielczości. Ludzie są wzrokowcami dlatego, aby skutecznie przyciągnąć uwagę potencjalnych klientów, warto mieć dobre portfolio bogate w ostre i wyraźne zdjęcia.

Deweloperzy wykorzystujący w swojej działalności marketing nieruchomości często korzystają z usług profesjonalnego fotografa. Doświadczony fotograf korzysta z najnowocześniejszych lustrzanek cyfrowych, dzięki czemu może robić zdjęcia nawet w półmroku. Co prawda takie usługi niosą za sobą spore koszta, ale jest to jednorazowy zabieg (na każdą inwestycję), który zwróci się w przyszłości z nawiązką.

Warto więc zainwestować w usługi profesjonalnego fotografa i wzbogacić swoje portfolio o wartościowe zdjęcia. Multimedia są dzisiaj niemal koniecznością w działaniach promocyjnych i przydają się zwłaszcza jeżeli mamy do czynienia z bardziej wymagającymi klientami (np. tymi z pokolenia Z).

Ciekawy opis

Kolejnym bardzo ważnym elementem, jest ciekawy i skuteczny opis nieruchomości. Odpowiedni dobór słów kluczowych jest tutaj niezwykle ważny. W marketingu nieruchomości liczy się przede wszystkim sposób pisania oferty na stronie internetowej.

W dzisiejszych czasach użytkownicy są zalewani ogromną ilością ofert, dlatego podczas pisania opisu oferty należy umieszczać w niej tylko wartościowe informacje. Podział na odpowiednie kategorie również będzie znacznym ułatwieniem dla potencjalnych klientów. Pamiętajmy, aby nie bombardować ich mało interesującymi informacjami, bo może to przynieść odwrotny skutek.

Interesujący tytuł

To, co w pierwszej kolejności przykuwa uwagę użytkowników i sprawia, że chcą kliknąć proponowaną ofertę, to tytuł. Interesujący tytuł to pierwszy krok do sukcesu. Klienci w pierwszej kolejności widzą nagłówek, później zdjęcia, a na końcu zapoznają się z opisem oferty.

W tym przypadku również warto korzystać ze słów kluczowych, których szukają klienci. Jest to jeden ze skuteczniejszych sposobów na dotarcie do klienta. Treści umieszczone na stronie mają ogromne znaczenie w jej pozycjonowaniu, dlatego warto zainwestować w jakieś konkretne pieniądze, aby wzmocnić rozwój własnej działalności.

Wszystkie elementy wymienione w tekście są gwarancją tego, że oferta dotrze do szerokiego grona odbiorców. Na skuteczność marketingu deweloperskiego wpływają również inne czynniki, takie jak np. Social Listening, czyli obserwacja opinii użytkowników w sieci. Dla deweloperów ważna jest również dobra opinia stałych klientów, którzy to w dużym stopniu przyczyniają się do skuteczności całego marketingu. Im więcej osób poleci Twoją markę, tym lepiej.